صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

گروه های پرخطر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری کرونا
معاون فنی مرکز بهداشت استان هرمزگان: گروه های پرخطر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری کرونا هستند

 

معاون فنی مرکز بهداشت استان هرمزگان:

گروه های پرخطر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری کرونا هستند

 

معاون فنی مرکز بهداشت استان گفت: گروه های پرخطر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری کرونا هستند و باید مراقب سلامتی خود باشند.

دکتر فریده فخار با تاکید بر اولویت انجام واکسیناسیون بیماران پرخطر افزود: در راستای پیشگیری از بیماری کرونا افراد پرخطر ضمن تزریق واکسن باید حتما دستورالعمل های بهداشتی را با دقت بیشتری رعایت کنند.

وی ابراز کرد: بر اساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت واکسیناسیون کرونا با اولویت بیماران پر خطر شامل گروه های سنی بالای 80 سال و به ترتیب افراد دارای بیماری های زمینه ای آغاز و در نهایت با تزریق واکسن به سایر گروهای سنی پایین تر ادامه یافت.

دکتر فخار عنوان کرد: انتظار می رود با توجه به افزایش ورود واکسن به کشور، گروههای سنی پایین تر که تا کنون استقبال کمتری داشتند در این امر مهم مشارکت داشته باشند.

معاون فنی مرکز بهداشت استان اظهار کرد: افراد بالای 65 سال، افراد دارای بیماری های زمینه ای شامل بیماری های (قلبی و عروقی، نارسایی قلبی، کاردیومیوپاتی، گروه بدخیمی ها (سرطان ها) که موجب ضعف سیستم ایمنی بدن می شوند، نارسایی های مزمن کلیوی و بیماران مزمن ریوی COPD ، بیشتر در معرض خطر هستند.

وی بیان کرد: افراد چاق، افراد با کم خونی (سیکل سل)، بیماران پیوندی، افراد دارای دیابت نوع 2، افرادی که سکته مغزی داشته اند، افراد سیگاری و همچنین زنان باردار نیز بعنوان افراد با ریسک بالا محسوب می شوند که حتما باید در اولویت دریافت واکسن باشند.

 فخار با اشاره به تزریق واکسن در بیماران سرطانی که در حال درمان هستند گفت: هیچ منعی برای تزریق واکسن در افرادی که مبتلا به سرطان هستند و شیمی درمانی می شوند وجود ندارد لذا انجام واکسیناسیون برای این افراد با مشاوره از پزشک و یک هفته بعد از توقف شیمی درمانی صورت گیرد.

معاون فنی مرکز بهداشت استان خاطر نشان کرد: واکسن برای کنترل و مهار بیماری کرونا بسیار کمک کننده است و می تواند از مرگ و میر بالا در جامعه جلو گیری کند. هم اکنون با تزریق واکسن در کشور شاهد کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر در کشور هستیم.

 


٠٨:٤٦ - 1400/06/30    /    شماره : ٢٤١٦٥    /    تعداد نمایش : ٧٩خروج