صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

دوغ دلداده فاقد مجوزهای لازم بهداشتی است. مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام کرد دوغ دلداده فاقد مجوزههای لازم و توزیع آن در استان غیرمجاز است .

دوغ دلداده فاقد مجوزهای لازم بهداشتی است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام کرد  دوغ دلداده فاقد مجوزههای لازم و توزیع آن در استان غیرمجاز است .

 ماشاالله مریدی مدیر سلامت محیط وکار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت : در بازرسی های صورت گرفته بهداشت محیط ازمراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی مشاهده گردیده  دوغ با نام تجاری دلداده  که در استان  بصورت غیر مجازتوزیع میشود  فاقد استاندارد ها و مجوزهای لازم بهداشتی می باشد و عرضه این دوغ در مراکز فروش مواد غذایی غیر مجاز و ممنوع است .مریدی افزود دوغهای فاقد مجوز و نیز دوغهای محلی که شرایط لازم  ندارند توسط بازرسین بهداشت محیط جمع آوری و توقیف میگردند. در همین راستا مراکز فروش لبنیات سنتی در استان نیز با توجه به ضوابط اعلامی وزارت بهداشت و نیز پیرو هماهنگیهای انجام شده در استان ساماندهی میشوند و اماکنی که شرایط و ضوابط لازم وزارت بهداشت داشته باشند مجاز به فعالیت خواهند بود .لذا از شهروندان درخواست میگردد. لبنیات دارای پروانه بهداشتی و  از محلهای که دارای شرایط و پروانه بهداشتی هستند  خرید نمایند و در صورت مشاهده مواد غذایی فاقد مشخصات خصوصا دوغهای فاقد مجوز با شماره تلفن 190وزارت بهداشت تماس حاصل نمایند .

 


٠٨:٠٦ - 1398/09/19    /    شماره : ١٦٣٤٣    /    تعداد نمایش : ٥٠خروج