صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

همایش دانشجویی ایدز برگزار شد ...

  همایش دانشجویی ایدز برگزار شد ...

رئیس گروه پیش گیری و مبارزه بابیماریهای  واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از برگزاری همایش دانشجویی ایدز با حضور معاون بهداشتی و سرپرست معاونت دانشجویی و فرهنگی و رئیس مرکز تحقیقات عفونی گرمسیری درسالن فارابی پیامبر اعظم ص خبر داد.

معاون  بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن قدر دانی از دانشجویان علاقمند و مرکز تحقیقات عفونی گفت: حضور دراین برنامه ها که با نیروی شعف و نشاط جوانی و بصورت خودجوش برگزار می شود موجب تقویت توان مدیران  حوزه سلامت خواهد بود .

 دکتر محمود حسین پور افزود : آلودگی HIV یک واقعیت غیر قابل انکار ویک بیماری مبتنی بررفتارهای اجتماعی است وبرای کنترل آن نیز نیازمند برنامه های جامعه محور هست و همه احاد جامعه اعم از پزشکان و دانشجویان و کارکنان و حتی افراد خانه دار در قبال حفظ سلامتی اجتماع و پیشگیری از گسترش بیماریها مسوولیت دارند.

 وی اشاره به اینکه باید 90درصد افراد مبتلا به ایدز شناسایی شوند 90درصد مبتلایان تحت درمان قرار گیرند و 90درصد دریافت کنندگان درمان موفق تحت مراقبت قرار بگیرند که با همت و توان همه مردم به این امر مهم دست پیدا کنیم ودر 15سال آینده مشکل آلودگی با اچ آی وی کنترل خواهد شد.

دکتر حسین پور بیان کرد: حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان این آمادگی را دارد در همه حیطه های سلامت از توان دانشجویان استفاده خواهد کرد .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :بهداشت ودرمان برای باز یابی سلامت وبهبودی بیماران درمقابل بیماریهای رفتاری و غیر رفتاری مسوول است واین امر مهم  را  یک مسوولیت اجتماعی دانست

دکتر حسین زاده ،پزشک درمانگر و مرکز مشاوره ایدز گفت : بیماری ایدز نوعی بیماری است که با ویروس نقص ایمنی HIVدر دستگاه ایمنی انسان ایجاد می شود و  ویروس عامل این بیماری از راه سرنگ مشترک خون آاوده ،رابطه جنسی

غیر ایمن ومادر مبتلا به جنین منتقل می شود وی با تاکید براینکه این ویروس پس از ورود به بدن ممکن است تا سال ها

هیچ گونه علائمی را در فرد ایجاد نکند و فرد ناقل می تواند سالها به عنوان یک فرد سالم زندگی کند اما ناقل می تواند این عفونت ویروس را به دیگران منتقل کند.

دکتر حسین زاده درهمایش دانشجویی ایدز عنوان کرد: انگ زدایی را یکی از عوامل مهم در بیمار یابی ایدز دانست وی با بیان اینکه اچ آی وی یک بیماری عفونی ساده وقابل کنترل و درمان است تاکید کرد کرد :اگر افرادی که احتمال می دهند به ویروس مبتلا شده اند سریع از بیماری خود مطلع  شوند راحتر درمان می شوند و هم از انتشار بیماری جلوگیری می شود.

دکتر پریوش داودیان ،رئیس مرکز تحقیقات عفونی گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درهمایش دانشجویی ایدز راههای پیشگیری بعد مواجه شدن با بیماری ایدز بیاناتی را ارائه کرد .

دکتر فریده فخار، گفت : این همایش با مشارکت کانون علمی دانشجویان و مرکز تحقیقات عفونی وگرمسیری استان هرمزگان برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٠:٠٩ - 1398/09/30    /    شماره : ١٦٤١٢    /    تعداد نمایش : ٣١خروج