صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش پیشگیری از کرونا ویروس در محیط کار ویژه کارکنان دستگاههای اجرایی استان

آموزش پیشگیری از کرونا ویروس در محیط کار ویژه کارکنان دستگاههای اجرایی استان

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

دوره آموزشی و توجیهی مقابله با ویروس کرونا با هدف آشنایی کارکنان با این بیماری و راههای انتقال و روش های پیشگیری بصورت ویدئو کنفرانس ویژه کارکنان دستگاهها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی، صنایع و شرکتها، اصناف و زندان ها توسط واحد سلامت محیط کار و بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: آموزش و اطلاع رسانی و رعایت نکات بهداشت فردی به منظور پیش گیری و مقابله با ویروس کرونا در فضاهای عمومی می تواند از شمار مبتلایان کم کند.

فریده فخار افزود: درصورت داشتن علائم بیماری از حاضر شدن در محل کار پرهیز کنید و تا بهبودی کامل سعی بر این باشد که بصورت دورکاری کارها انجام گیرد و تاحد امکان لازم است که جلسات داخلی شرکت ها محدود شود؛ یا بصورت غیر حضوری برگزار گردد؛ به این ترتیب امکان شیوع ویروس کاهش می یابد.

دکتر فخار با اشاره به سامانه خود ارزیابی الکترونیکی ملی افزود: در این سامانه پس از ورود و پاسخ به پرسش های موجود چنانچه فردی مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شود پیگیری مراقبتی از طریق واحدهای بهداشتی و درمانی برای وی انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: مردم پس از ورود به سامانه و تکمیل پرسشنامه مربوطه با وارد کردن شماره تلفن همراه پیامکی در مورد وضعیت سلامتی خود دریافت خواهند کرد؛ لذا خانواده ها می توانند ضمن مراجعه به سامانه مذکور در این غربالگری الکترونیکی شرکت کنند.

مهندس شاهرخ زمردی رئیس گروه بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی با اشاره به اهمیت پیشگیری از انتقال کرونا درجمعیت شاغلین و کارفرمایان گفت: رعایت دستورالعمل بهداشتی و استفاده از وسایل حفاظت فردی از قبیل دستکش و ماسک و مواد ضدعفونی کننده نقش مهمی در کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس دارد. 

زمردی ابراز کرد: از زمان شیوع بیماری بازدیدهای منظم و روزانه توسط بازرسان بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار از صنایع کارگاهها و جایگاههای سوخت با هدف آموزش کارفرمایان در خصوص راههای مقابله با شیوع بیماری و نظارت بر  اقدامات آنها صورت گرفته است.


١٤:٢٠ - 1398/12/27    /    شماره : ١٧١١٨    /    تعداد نمایش : ١٤٦خروج