صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

12 – 6 مهر ، هفته گرامیداشت سالمند  با شعار
12 – 6 مهر ، هفته گرامیداشت سالمند با شعار "بهره مندی عادلانه همه سنین از فناوری دیجیتال"

 

12 6 مهر ، هفته گرامیداشت سالمند  با شعار "بهره مندی عادلانه همه سنین از فناوری دیجیتال"

 

 هدف از بزرگداشت روز سالمند ،  بالا بردن آگاهی عمومی جامعه از وضعیت افراد سالمند و حمایت از آنها در تمام مراحل سالمندی است

  امروزه ضرورت دریافت خدمات آنلاین ، آموزش و مشاوره آنلاین و استفاده از شبکه‌های مجازی ، بیش از پیش احساس می شود .

 به همین دلیل در شعار امسال بر ارتقای آموزش‌ها ، ساختارها و اطلاع‌رسانی‌هایی که در حوزه فناوری دیجیتال برای سالمندان نیاز است تأکید گردیده است.

در بحران کرونا یکی از اقشار مورد توجه دولت‌ها در سراسر جهان سالمندان بوده اند که آسیب‌پذیری بالای آنها در مقابل این ویروس ، نگرانی‌ها را صد چندان کرده است ، اما همین بحران ، زمینه ساز افزایش سواد دیجیتالی و فناوری سالمندان در دنیا شد  و سبب گردید تا سالمندانی که هیچ علاقه‌ای به دنیای دیجیتال نداشتند جذب این بخش شده و آن را جزئی از زندگی خود بدانند.

نهم مهر برابر با اول اکتبر، بر اساس میثاقی بین‌المللی، روز جهانی سالمند خوانده می‌شود که فرصتی فراهم می‌آورد تا تمام ملل دنیا ، همزمان ، چالش‌های فراروی سالمندان را که هر روز افزون‌تر می‌شود ، مد نظر قرار داده و با سیاست‌گذاری اصولی ، زندگی بهتری برای این جمعیت ارزشمند فراهم سازند.

ضمن گرامیداشت روز جهانی و هفته سلامت سالمندان وتکریم جایگاه این بزرگواران ، امید است به یاری خداوند متعال و با تلاش مجدانه کلیه دست اندرکاران حوزه سلامت و همیاری سایر ادارات و سازمانهای ذیربط ، شاهد ارتقای سلامت و پویایی این عزیزان در جامعه باشیم .

   

مدیریت سلامت جمعیت،خانواده و مدارس

 

 


٠٩:٥٩ - 1400/07/10    /    شماره : ٢٤٣١٧    /    تعداد نمایش : ١٢٠خروج