صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه مرگ کودک
اطلاع رسانی وآموزش به خانواده ها درخصوص اهمیت پیشگیری از سوانح و حوادث درکودکان امری ضروری و مهم است .

کمیته بررسی مرگ و میرکودکان 59- 1ماهه با حضور معاون فنی حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و اعضای کمیته باهدف بررسی علل مرگ و میر کودکان و مداخلات بهنگام و موثر در راستای کاهش مرگ و میر توسط مدیریت سلامت خانواده این معاونت برگزار شد.

دکتر فخار معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شاخص مرگ و میر کودکان 59-1ماهه را یکی از مهم ترین شاخص های توسعه پایدار کشور عنوان نمود.

آرزو مبارک آبادی مدیر سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به اهمیت ارتقاء سلامت نوزادان و کودکان و کاهش مرگ و میر آنها اشاره کرد و گفت: آگاه سازی خانواده ها در خصوص پیشگیری از وقوع سوانح و حوادث در کودکان و ارائه مداخلات درمانی بموقع در کودکان بیمار بعنوان امری مهم در کاهش مرگ و میر کودکان می باشد.

شیرین سلطانی رئیس گروه سلامت نوزادان و کودکان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بیشترین علت مرگ کودکان 1-59  ماهه سوانح و حوادث منجر به فوت در کودکان 59-1 ماهه ،  پس از حوادث حمل و نقل ، مربوط به غرق شدگی (اغلب در حوض و استخر) و انسداد تنفسی بوده است . شیرین سلطانی  به ارائه شاخص ها ، چالشها و انتظارات در جهت ارتقاء شاخص ها در راستای کاهش مرگ و میر کودکان زیر 5 سال پرداخت و به مراجعه بموقع والدین به پایگاههای سلامت وخانه های بهداشت به منظور دریافت به موقع خدمات مراقبت کودکان سالم و بیمار تاکید نمود.

این جلسه با حضور اعضای ثابت کمیته در حوزه معاونت بهداشتی ، رئیس حوادث و فوریت های دانشگاه، کارشناس مسئول پیشگیری از معلولیتهای بهزیستی،کارشناس بررسی مرگ بیمارستان کودکان بندرعباس، رئیس گروه سلامت مادر و کودک  و کارشناس بررسی مرگ داخل بیمارستانی معاونت درمان برگزار شد.


١٣:١٣ - 1400/07/20    /    شماره : ٢٤٤٨٢    /    تعداد نمایش : ١٠٥خروج