صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید از مرکز بهداشتی ودرمانی فین و مرکز خدمات جامع سلامت روستایی رضوان
بازدید از مرکز بهداشتی ودرمانی فین و مرکز خدمات جامع سلامت روستایی رضوان

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  به همراه رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس از مرکز بهداشتی و درمانی  فین و مرکز خدمات جامع سلامت روستایی رضوان بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند ارائه خدمات بهداشتی در این مرکز قرار گرفت .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با مسوولین مراکز در خصوص چگونگی استقرار نیروهای کمک رسانی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده بحث گفتگو کرد .

دکترمحمود حسین پور گفت : از زمان وقوع زلزله خدمات پزشکی مامایی و پرستاری و بهداشتی در چادر مرکز بهداشت و همچنین خدمات دندانپزشکی درکانکس صورت می گیرد. و خدمت رسانی به بیماران همچنان بی وقفه ادامه دارد ؛ وی با اشاره به کنترل وضعیت بهداشتی آب افزود: نظارت بر وضعیت سلامت آب آشامیدنی یکی از رسالت های کاری ما است به همین دلیل اداره آب و فاضلاب در این مناطق موظف به تامین آب سالم در بین مردم می باشد.

و بهداشت محیط مسوولیت بررسی و آزمایش به منظور تعیین وضعیت سلامت آب را برعهده دارد و باید کارشناسان بهداشت محیط ازطریق سنجش کلر باقی مانده و آزمایش میکروبی دراین مناطق به رسالت خود بپردازند .

معاون بهداشتی اظهارکرد : اگر در مواقع سیل زلزله و حوادث غیرمترقبه این رسالت به خوبی انجام نشود با بیماریهای روده ای متعددی مواجه خواهیم شد.

رئیس مرکز بهداشت استان گفت : زلزله یکی از سوانح طبیعی است که باعث ایجاد فشار روانی در افراد شده و سلامت روحی و روانی افراد به خطر می اندازد و باعث ظهور مشکلات رفتاری و روانی و عدم کنترل احساسات می شود به همین جهت نیاز به مشاور  و متخصصین روانی و روفتاری به این مناطق می باشد تا این افراد را هرچه زود تر به زندگی طبیعی برگردانند.

درحاشیه این بازدید از تجهیزات و داروهای موجود در این مراکز  نیز بازدید صورت گرفت .

در این بازدید دکتر فریده فخار معاون فنی معاونت بهداشتی و جمعی از مسئولین معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان حضور داشتند .

 


١٠:٢٣ - 1400/08/30    /    شماره : ٢٥٩١٨    /    تعداد نمایش : ١٥٤خروج