صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

شناخت علایم خطر در بارداری باتوجه به وضعیت همه گیری کرونا و مراجعه زود هنگام امری ضروری است .

شناخت علایم خطر در بارداری باتوجه به وضعیت همه گیری کرونا و مراجعه زود هنگام امری ضروری است .

باتوجه به ابلاغ سیاستهای کلی جمعیت و تاکید برتوسعه جمعیت سالم در راستای کاهش و مرگ و میر مادران باردار بدلیل کووید 19 دراستان هرمزگان جلسه آموزشی راهنمای  تشخیص و درمان بیماری کووید 19 در بارداری با حضور دکتر  بهنوش حیدری عضو هیئت  علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و دکتر  الهام براهیمی،  متخصص عفونی بیمارستان شهید محمدی بصورت مجازی برگزارشد.

مدیر سلامت و جمعیت خانواده و مدارس معاونت بهداشتی با اشاره به راستای کاهش مرگ و میر مادران باردارگفت: علایم خطر در بارداری باتوجه به وضعیت همه گیری کرونا و مراجعه زود هنگام امری ضروری است .

آرزو مبارک آبادی در خصوص وضعیت شاخص مرگ و میر مادران باردار، اهمیت استفاده از دستورالعمل به روز رسانی شده در تشخیص و درمان کووید 19 در بارداری و انجام واکسیناسیون کووید 19  در مادران باردار در استان هرمزگان و رعایت دستورالعمل های بهداشتی اعم ازشستن دست ،  زدن ماسک ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی  و خودداری از حضور در مراکز پرجمعیت تاکید کرد .

دراین وبینار آخرین راهنمای تشخیص و درمان بیماری کووید 19 در بارداری نسخه آذر ماه 1400، دستورالعمل  به روز رسانی شده واکسیناسیون کووید در بارداری توسط دکتر حیدری و دکتر براهیمی ارائه شد.


٠٨:٠٥ - 1400/09/28    /    شماره : ٢٦٢٧٠    /    تعداد نمایش : ١١٥خروج